"Tahame teada Chávezi tervise kohta, kas ta on elus või surnud. Ja tahame uute valimiste korraldamist," ütles üks meeleavaldajatest, teatab AFP BNS-i vahendusel.

Kümne päeva eest Kuubalt Caracase sõjaväehaiglasse toodud Venezuela president Hugo Chávez võitleb oma elu eest, kuid on heas ja lootusrikkas tujus, teatas reedel asepresident Nicolás Maduro.

Maduro sõnul saab Chávez sõjaväehaiglas keemiaravi.

Sedasama kinnitas ka tema perekond lükates ümber levima hakanud kuuldused riigipea surmast.

"Ta jätkab võitlust ja me oleme kindlad tema võidus," ütles presidendi vend Adán Chávez.

Chávezile tehti mullu 11. detsembril Havanna haiglas viimase pooleteise aasta neljas vähioperatsioon, mis osutus keerulisimaks ja mille järel tekkisid tal tüsistused.

Sellest ajast alates on avalikkusele temast näidatud kõigest paari fotot, 15. veebruaril näidati Venezuela televisioonis pilte haiglavoodis lebavast riigipeast, kelle kõrval seisid tema kaks tütart.

Alates 1999. aastast ametis olnud Chávez valiti 7. oktoobril järjekordseks kuueaastaseks ametiajaks tagasi, kuid ta oli liiga haige, et 10. jaanuaril ametivannet anda. Seetõttu lükati 58-aastase presidendi ametissevannutamine määramata ajani edasi.

Venezuela parlament on otsustanud, et valitsus jääb asepresident Maduro juhtimisel ametisse senikauaks, kuni president saab ametivande anda.