Maduro rohkem detaile ei avaldanud. Venezuela valitsus teatas eelmisel nädalal, et Chávez kannatab endiselt hingamisteede nakkuse all, haiguse kulg pole olnud soodne, teatab AFP BNS-i vahendusel.

"Chávez võitleb oma elu eest, ta seisund on keeruline, me oleme temaga," ütles Maduro neljapäeval riigitelevisiooni otse-eetris.

"Kas te teate, miks ta oma tervise eest hoolitsemise unarusse jättis? Ta pühendas kogu oma keha ja hinge rahva ja kodumaa teenimisele, et anda neile, kellel polnud mitte midagi, tagasi elu, töökoht, peavari, tervis, toit ja haridus," märkis asepresident.

Chávezile tehti mullu 11. detsembril Havanna haiglas viimase pooleteise aasta neljas vähioperatsioon, mis osutus keerulisimaks ja mille järel tekkisid tal tüsistused.

Sellest ajast alates on avalikkusele temast näidatud kõigest paari fotot. 15. veebruaril näidati Venezuela televisioonis pilte haiglavoodis lebavast riigipeast, kelle kõrval seisid tema kaks tütart.

Alates 1999. aastast ametis olnud Chávez valiti 7. oktoobril järjekordseks kuueaastaseks ametiajaks tagasi, kuid ta oli liiga haige, et 10. jaanuaril ametivannet anda. Seetõttu lükati 58-aastase presidendi ametissevannutamine määramata ajani edasi.

Venezuela parlament on otsustanud, et valitsus jääb asepresident Maduro juhtimisel ametisse senikauaks, kuni president saab ametivande anda.