Edgar Savisaare, Tallinna abilinnapeade, linnavolikogu esimehe Toomas Vitsuti ja aseesimehe Jaak Juske jaoks hakkab juba aprillist kehtima uus palga maksmise kord, mille järgi saavad nad kord aastas ühe lisapalga ehk 13. kuupalga „töövõime ja tervise taastamiseks”, nagu Tallinna linnavolikogu määruse eelnõu seda selgitab.

Veel suureneb tunduvalt neile makstav kompensatsioon isikliku sõiduauto töösõitudeks kasutamise eest. Kui seni oli see 500 eurot kuus, siis nüüdsest on see 600 eurot. Kuna aga linnavalitsuse liikmed linnavolikogu IRL-i fraktsiooni liikme Urmas Mardi sõnul sõidupäevikut ei täida, siis tuleb selle pealt maksta ka väga suurt erisoodustusmaksu. Mobiiltelefonikulud hüvitatakse samadele inimestele piiramatus ulatuses.

Juske: totaalne lollus

Jaak Juske polnud sugugi õnnelik, et talle 13. kuupalka pakutakse. „Tervise edendamise tasu on totaalne lollus. Mul seda vaja ei lähe,” lausus ta.

Ta lubas, et kui talle see hüvitis mingil põhjusel määratakse, siis kannab ta selle tagasi linnaeelarvesse või annetab mõnele haridusasutusele, supiköögile või asumiseltsile.

Mardi ütles, et tema kuulis 13. kuupalga kehtestamisest üleeile komisjoni istungil ja seda selgitati lihtsalt kui palgakorra vastavusse viimist avaliku teenistuse seadusega. Nii Mardi kui ka Juske jättis nõutuks küsimus, kas linnajuhid on oma võidus sügisestel kohalikel valimistel Tallinnas nii kindlad, et nad julgevad pool aastat enne valimisi iseendale 13. kuupalga kehtestada.

Linnavolikogu esimehe ja linnapea palk on ka edaspidi 3286 eurot kuus ning linnavolikogu aseesimehe ja abilinnapeade palk on 2774 eurot kuus.

Linnavalitsuse avalike suhete töötajad pommitasid eile ajakirjanikke pressiteadetega selle kohta, kuidas antakse raha supiköökidele, aga päringule linnajuhtidele 13. kuupalga kehtestamise kohta nad eile ei vastanud.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid