Aitan Lapsi juhatuse liikme Paal Aschjemi sõnul kasutatakse 7000 euro suurune Eesti kultuurkapitali aastapreemia täies ulatuses lastele teatrielamuste pakkumiseks.

"Selleks, et haiglas ravil olevad lapsed saaksid osa teatrielamustest, viime kultuurkapitali preemia toel teatri nendeni – see parandab kasvõi natukene laste meeleolu," selgitas Aschjem.

Esimesed teatrietendused jõuavad lastehaiglatesse juba sel kevadel.

Aitan Lapsi projekti ja seega ka kõiki pandipakendeid tagastanud heategijaid on lisaks tunnustatud nii mainekate üleeuroopaliste Pearli auhindadega kui ka Eesti Kultuuriministeeriumi aasta kultuurisõbra tiitliga.

Praeguseks on pandipakendeid tagastades tehtud enam kui 120 100 heategu kogusummas 116 200 eurot, mille abil on Aitan Lapsi projekt seni teatrisse viinud üle 19 000 vähekindlustatud perest pärit lapse, kes on näinud meelepäraseid teatrietendusi või osalenud teatrite töötubades ja ekskursioonidel.

Aktiivseimad annetajad on seni olnud Harjumaal ja Tartumaal, kus laste teatrielamuste toetuseks on kokku laekunud 84 560 eurot, kuid heasüdamlikke annetajaid on ka kõigis teistes maakondades olenemata maakonna suurusest ja elanikkonna arvust.

"Oluline on rõhutada, et 100 protsenti annetatud pandipakendite tagastusrahast kasutatakse sihtotstarbeliselt, et lapsed jõuaksid teatrisse ning näeksid huvipakkuvat etendust," selgitas Aitan Lapsi nõukogu liige Rauno Raal.

Pandipakendi annetusvõimalusega tagastusautomaadid on kõikide suuremate jaekettide nagu Rimi, Selver, ETK Maksimarket, Konsum, Prisma, Stockmann, Kaubamaja, Grossi Toidukaubad ja Keila Tarbijate Ühistu pandipakendite tagastuspunktides. Kui 2011. aastal alustati 143 annetust võimaldava automaadiga, siis praegu saab heategusid teha juba 285 taaraautomaadis, millele on paigaldatud täiendav annetusnupp "Aitan lapsi".

Lastele pakuvad Aitan lapsi projektiga koostöös teatrielamusi 19 etendusasutust – Eesti Draamateater, Eesti Teatri Festival, Emajõe Suveteater, Endla, Kanuti Gildi Saal, Kuressaare Linnateater, NO99, Nukuteater, R.A.A.A.M., Rakvere Teater, Tallinna Linnateater, Vana Baskini Teater, Vanemuine, Vene Draamateater, VAT Teater, Von Krahli Teater, Ugala, Rahvusooper Estonia ja Tartu Uus Teater.

Heategevuskampaaniat toetavad Eesti Pandipakend, Tomra Baltic, Tschudi Shipping Company, Norra-Eesti Kaubanduskoda, Eesti Statoil, DNB Pank, Europark, Bauer Veetehnika ja Marienthali keskus.