"Olen ka ise olnud õpetaja ja minagi pidin hakkama saama õpilastega, keda me nimetame rasketeks noorteks. Aegajalt oli keeruline, aga tulin toime," kommenteerib Ilves oma Facebooki lehel Tõstamaa keskkoolis toimunud õpetaja kiusamist käitumisraskustega klassi poiste poolt.

Nüüd avalikuks saanud video näitab Ilvese sõnul taaskord, et koolivägivald võib tähendada ka vägivalda õpetaja vastu.

Ilves leiab, et kõik oma ala hästi valdavad õpetajad pole valmis töötama kasvatusraskustega noortega ning kõigilt ei saagi seda valmisolekut nõuda. "On olukordi, ja kahjuks mitte üksikuid, kui ka õpetaja vajab kaitset ja tuge. Me kõik saame, kasvõi mõtteliselt, siin õpetajale toeks olla," leiab Ilves.

"Olen kindel, et kool teeb selle loo üksikasjalikult selgeks, et siis parimal viisil raskete noorte õpetamisega edasi minna," kirjutab Ilves.

Pühapäeval lisati YouTube'i videoklipp koolipoistest, kes mõnitavad klassi ees seisvat õpetajat. Videos on näha, et klassis on viis-kuus noormeest, kes käivad õpetajat togimas, kriidiga määrimas ja püüavad teda provotseerida. Õpetajal ei õnnestu korda majja lüüa.

Kiusamisvideo on tehtud Tõstamaa keskkooli erivajadustega poiste klassis, Direktor Toomas Mitti sõnul on juhtkond viit videoga seotud poissi juba ka küsitlenud.

"Tavaliselt on sel klassil ka oma klassijuhataja, kes käib aeg-ajalt oma klassiga tundides kaasas. Seekord juhtus nii, et õpetajat kaasas ei olnud," selgitas Mitt, kelle sõnul uurimine alles käib ning rohkem infot hetkel juhtumi kohta anda ei saa.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid