Capriles möönis, et ülemkohtu otsus "on siduv", kuid märkis samas, et see ei lõpeta ebakindlat olukorda riigis ning kutsus asepresident Nicolás Madurot üles ohjad haarama ja asuma kõige pakilisemaid probleeme lahendama, teatab AFP BNS-i vahendusel.

"Otsus on vastu võetud. See on ülemkohtu tõlgendus, kuid ettekäänete aeg on möödas, härra Maduro. Nüüd on teil aeg ametiga kaasnevad kohustused ja vastutus enda õlule võtta ja valitsema asuda," sõnas Capriles.

Informatsiooniministri Ernesto Villegase viimase avalduse kohaselt ei ole presidendi tervis vahepeal paranenud ning ta viibib kopsupõletikust tingitud hingamisraskustega haiglas. Venezuela presidenti pole avalikkuses nähtud alates kuu aega tagasi tehtud järjekorras juba neljandast vähioperatsioonist.

Katoliku kirik otsustas keerulisel ajal Venezuela sisepoliitikasse sekkuda sõnumiga, et Chávezi edasine valitsemine ilma inauguratsioonita on moraalselt vastuvõetamatu. Kiriku sõnul asetab presidendi kauaaegne haigus riigi poliitilise stabiilsuse küsimärgi alla.

Opositsioon kutsus pühapäeval rahvast tänavatele, kui valitsus kavatseb pärast 10. jaanuari ilma Chávezi ametisse kinnitamiseta jätkata.

Chávezil avastati vähk 2011. aasta juunis, detsembrikuine operatsioon oli neljas ja ühtlasi keerulisim.

Täpsemat informatsiooni presidendi vähi kohta, nagu selle tüüp, asukoht ning tõsidus, on viimase 18 kuu jooksul saladuses hoitud, mistõttu on ringlema läinud kuulujutud tema ja Venezuela tuleviku kohta.

Chávez valiti Venezuela presidendiks tagasi oktoobris. Ta on olnud selle Lõuna-Ameerika naftariigi president 1999. aastast saadik.