"Jõulutunneli" partneriks on Maarja Päikesekodu rajajad, kes soovivad täisealiseks saavatele sügava või raske vaimupuudega lastele ehitada Tartumaale Haaslava valda sellise kodu, kus nad parimal viisil saaksid elada, õppida ja töötada.

Päikesekodu rajamise üks eestvedajatest Merle Lints rääkis Delfile, et eesmärk on ehitada kodu sügava ja raske puudega noortele, kes on vanemate kodus kasvanud ja seni koolis käinud, kuid täiskasvanuna peavad kuhugi edasi liikuma.

"Eestis on alles mõnel viimasel aastal hakatud aru saama, et täiesti hiilivalt ja kogemata on tekkinud meile selline liik inimesi nagu omaste hooldajad - puudega inimeste perekonnaliikmed. Kui 20 aastat tagasi võeti maailmast üle klausel, et puudega inimese koht on kodus oma perekonna juures, unustati ära, et seal perekonnas on teised inimesed, kes võivad selle koormuse kõrval invaliidistuda," rääkis saatesarja "Puutepunkt" autor Tiina Kangro "Jõulutunnelis".

“Jõulutunnel” on ETV eetris 1999. aastast. Möödunud aastal annetati saate kaudu 208 055 eurot MTÜ Põhja-Eesti Pimedate Ühingule, et korrastada ühingu Tallinna Tondi tänava maja rehabilitatsiooni- ja koolitusvõimalusi pakkuvaks tegevuskeskuseks nii Tallinna ja Harjumaa kui ka kõigi teiste Eesti vaegnägijate heaks. 2010. aastal toetasid Eesti inimesed “Jõulutunneli” kaudu Hiiumaa haiglat, kogudes kompuutertomograafi ostmiseks 1 miljon 383 tuhat krooni.