ERMi uue hoone ehitushanke eeldatav maksumus on koos käibemaksuga 59 miljonit eurot ning sellest odavama pakkumise tegid Delfi andmetel Fund Ehitus, Astlanda ja Merko.

Riigi Kinnisvara ASi väljakuulutatud ehitustööde riigihankele "Mälestuste väli - Eesti Rahva Muuseumi peahoone ehitus" laekus tähtajaks neli pakkumust. Hankedokumendid võttis välja kokku 26 ettevõtet ning neilt laekus 186 täpsustavat küsimust.

Hankekomisjon alustab kontrollima mahuka dokumentatsiooni vastavaust hanketingimustele ning edastab seejärel ettevõtte juhatusele ettepaneku hanketulemuste kinnitamiseks. Muuseumihoone ehitajaga on plaanis leping sõlmida tuleva aasta jaanuaris ja hoone ehitamine on kavandatud aastatel 2013-2015, millele järgneb hoone sisustamine ja muuseumi püsinäituste rajamine. Eesti Rahva Muuseumi (ERM) uus peahoone on plaanis avada 2016. aasta lõpu, teatas RKAS.

ERMi uue peahoone ehitus jaguneb neljaks hankeks ja ehituslepinguks. Käesolev riigihange viiakse läbi eesmärgiga leida ERMi ehituse peatöövõtja, kelle ülesandeks on uue hoone ehitamine. Käesoleva ehitushanke eeldatav maksumus on 48,65 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Järgneva kolme hankega leitakse peahoone sprinklersüsteemi, küttesüsteemi ning välisrajatiste ja –alade väljaehitajad. ERMi rajamise ja sisustamise eeldatav kogumaksumus on 63,1 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

ERM-i uue hoone kavandamisega Raadile tehti algust 2003. aastal. 2006. aasta jaanuaris kuulutati välja rahvusvahelise ideekonkursi tulemused. Võitjaks osutus Prantsuse arhitektuuribüroo SARL D´Architecture Dorell Ghotmeh Tane.