"EL teeb nalja!" imestab kõmuleht Sun konservatiivide eksrahandusministrit Norman Lamontit tsiteerides. Endine minister leiab, et Nobeli rahupreemia EL-ile andmine on "naeruväärne ja absurdne", vahendab BNS.

"Nobeli rahupreemia on idiootsus," kuulutab parempoolne Daily Mail, kõrval foto natsikostüümides kreeklastest, kes Ateenas Saksa kantsleri Angela Merkeli külaskäigu ajal EL-i poolt peale sunnitud kasinusmeetmete vastu protestivad.

Lehe kommentaator Max Hastings ütleb, et maailma mainekaim auhind eurotsooni võlakriisi ajal on "enam kui satiir". Nobeli žürii teeb EL-i üle halba nalja, leiab ta.

Ka vasakpoolne independent kasutab Nobeli rahupreemia absurdsuse illustreerimiseks Kreeka meeleavaldajaid rusude keskel pisargaasipilves, vürtsitades seda Norra Nobeli-komitee tsitaadiga: "Ainulaadne projekt, mis asendas sõja rahuga".

Timesi hinnangul on preemia "frivoolne" ja Euroopa projektist saanud tänaseks "utopistlik skeem Euroopa mandri ümbertegemiseks".

Konservatiivne Daily Telegraph küsib juhtkirjas: "Kas Alfred Nobeli pärijatel ei oleks ehk aeg oma raha tagasi küsida?"

Lehe sõnul ei ole EL andnud suurimat panust mitte diplomaatiasse, vaid komöödiasse.

Ainsana jagub kiidusõnusõnu ajalehel Financial Times, kuid ka tema leiab, et Nobeli komitee tunnustab õigusega ajaloolist saavutust.

Briti valitsuskoalitisooni juhterakonna konservatiivide paremtiib nõuab juba mõnda aega peaminister David Cameronilt referendumit Suurbritannia ja Euroopa Liidu suhete muutmise üle või liidust hoopis lahkulöömiseks. Camreon ise on korduvalt öelnud, et eurotsooni kriis kahjustab Suurbritannia madalseisus majandust.