World of Architecture Festival (WAF) on üks maailma suurimaid arhitektuurifestivale, mis toimub tänavu viiendat korda ning kus kandideeris esimeses voorus üle 500 projekti.

Lennusadam lisati shortlist’i kahes alamkategoorias, milleks on valminud uus ja vana ning display ehk ekspositsioon. 3.-5. oktoobril astutakse Singapuris võistlustulle koos teiste suurepäraste projektide ja hoonetega.

Lennusadamat esindavad konkursil KOKO arhitektid Andrus Kõresaar ja Raivo Kotov, kes tutvustavad unikaalsete vesilennukite angaaride rekonstrueerimist ning uue muuseumi kujundamist maailma arhitektide paremikule.

Singapuris esitlust ette valmistav Lennusadama arhitekt Andrus Kõresaar ning tõi välja, et lühinimekirjas on palju Aasia projekte.

"On suur au kuuluda shortlist’i ja Lennusadamat siin tutvustada. Olen linna peal silmanud juba tervet hulka vabavormilisi betoonehitisi ja väga hea tunne on siin rääkida Tallinna vesilennukite angaaridest kui esimesest suurest betoonkoorikust maailmas," rõõmustas Kõresaar.

"Arhitektuuris ei ole ühtseid kriteeriume, mille järgi hinnata tulemuse väljapaistvust ja Singapuriski on pigemini tegu oma regiooni või kogukonda tänases päevas mõjutavate teoste näitamise ja teadvustamisega," tutvustas arhitekt võistluse tagamaid.

WAF shortlist koosneb kolmest kategooriast: valminud hooned, maastikuprojektid ja tuleviku projektid ning need jaotuvad veel omakorda paljudeks erinevateks Vastavalt festivali korrale on kõigil lõppvalikusse valituil kohustus esitada oma projekti žüriile ja laiale auditooriumile. Objektid, mis on lõppvalikus, võivad olla väga erinevad, nii pindalas, investeeringu maksumuses kui ka töömahus.

WAFi ekspositsiooni kategooria lühinimekirja näeb siit

WAFi vana ja uus kategooria lühinimekirja näeb siit

Konkurss Lennusadama projektile toimus 2009. aastal, selle võitsid KOKO arhitektid ning hoone valmis 2012. aasta kevadeks.

Praegu on Lennusadam üks enim külastavaid sihtkohti Eestis ning tunnustatud oma unikaalse disaini ja ekspositsiooni poolest. Septembris võitis Lennusadam Eesti disainiauhindade jagamisel Aasta disainiauhinna.

Lennusadama angaaride rekonstrueerimist ja ekspositsiooni valmimist toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.