Pekingis Jaapani saatkonna ees karjusid tuhanded meeleavaldajad isamaalisi loosungeid ja nõudsid Jaapani kaupade boikotti. Meeleavaldajad põletasid Jaapani lippe ning loopisid saatkonnahoonet õunte, veepudelite ja munadega. Saatkond oli piiratud turvataradega ja seda kaitses politseiahelik, vahendab BNS.

Meeleavaldused toimusid ka Guangzhous, Wenzhous, Shanghais ja teistes Hiina linnades. Jaapani uudisteagentuuri Kyodo andmetel loopisid meeleavaldajad Hiina kirdeosas Shenyangis kividega Jaapani konsulaadi hoonet.

Suletud olid paljude Jaapani ettevõtete tehased ja kauplused.

Tokyo-vastased demonstratsioonid ägenesid juba nädalavahetusel, kui need läksid kohati vägivaldseks.

Jaapani-vastast meelsust süvendab asjaolu, et teisipäeval möödub 81 aastat päevast, kui Jaapani sõdurid korraldasid Mandžuuria raudteel plahvatuse, et leida ettekääne Hiina kirdeosa okupeerimiseks. Nõndanimetatud 1931. aasta Mukdeni intsidenti mälestatakse Hiinas igal aastal.

Pekingi ja Tokyo tüli keskmes on viis Ida-Hiina mere väikesaart, mida kontrollib Jaapan ning mis asuvad olulistel laevateedel ja mille läheduses arvatakse olevat gaasivarusid. Saari nõuab endale ka Taiwan.

Suurriikide tüli saarte pärast on avaldamas mõju kahe riigi majandussuhetele: Jaapani kolm suurt autotootjat Honda, Nissan ja Toyota sulgesid teisipäeval osaliselt või täielikult oma tootmise Hiinas, samamoodi on talitanud ka näiteks elektroonikakontsern Panasonic.

Piirkonnas ringreisil olev USA kaitseminister Leon Panetta kutsus pooli vaoshoitusele.