"Presidendi jaoks oli väga ebameeldiv lugeda eilset Päevalehe lugu, kuidas sotsiaalkindlustusamet tunnistas terveks Afganistanis raskelt haavata saanud kaitseväelased," ütles presidendi kantselei avalike suhete osakonna juht Piret Pert Delfile.

Perti sõnul on president sel teemal olnud ühenduses kaitseministeeriumiga ning teadlik vajalikest sammudest, mida võetakse selle absurdse olukorra kiireks lahendamiseks. "Lähiajal saadetakse sotsiaalminister Hanno Pevkurile ja talle alluvale sotsiaalkindlustusametile välja kaitseminister Urmas Reinsalu kirjalikud ettepanekud olukorra parandamiseks," ütles Pert.

Kaitseväe välisoperatsioonidel sõdinute ühiskondlik tunnustamine ja professionaalne toetamine on tähtis ja vajalik ning Eesti riigi nimel võidelnud kaitseväelased väärivad toetust kõigi võimaluste piires, mis Eesti riigil on, vahendas Pert presidendi sõnu.

Sotsiaalkindlustusamet tunnistas terveks neli Afganistanis raskelt haavata saanud kaitseväelast. Põhjenduseks oli see, et puuet ei tuvastatud, kuna noored mehed tulevad nende hinnangul proteesiga liikudes igati hästi toime.

Alates 1995. aastast on kaitseväe välisoperatsioonidel osalenud ligi 2300 Eesti kaitseväelast, 130 sõdurit on saanud lahinguväljal vigastada, neist 34 raskelt.