Täna hommikul liitusid matkaga 21 Tümleri raja võistkonda. Matkalised finišeeruvad laupäeva varahommikul Kautlas. Matkal läbitakse üle 50 kilomeetri, millele lisanduvad kilomeetrid sõltuvalt valitud taktikast ja orienteerumisoskusest, teatas Eesti skautide ühing.

Lisaks ekstreemsetele kõrgseiklusraja tegevustele saavad Erna-matkalised valmistada looduses leiduvatest materjalidest kompassi, visata noaga täpsust, lahendada esmaabi- ja päästealaseid ülesandeid ning panna end proovile näitlikus rebasejahis.

Võistkondade liikumist salvestavad asukohajälgijad ja nii on matkaliste liikumise teekonda kõikidel huvilistel juba praegu ning matkalistel endal pärast matka võimalik vaadata kaardil. Liikumist ei näidata siiski päris reaalajas, vaid tunniajalise nihkega.

Kahel rajal asuvad võistlema ühtekokku 26 võistkonnas 117 matkalist. Lisaks viiele skautide osalusega võistkonnale moodustavad enamuse Erna matkal osalejatest matkahuvilised mitmelt poolt Eestist, kellest paljude jaoks on Erna matk kujunenud iga-aastaseks väljakutseks. Selleaastane matkarada paikneb Kose, Raasiku ja Kõue valla piires.

Selleaastasel matkal on uuendusena raja teises pooles lisaks tavapärasele tegevuspunktidega matkaosale kavas ka valikorienteerumine, kus võistlejad saavad ise oma taktika ja kohapeal koostatud plaani alusel orienteerumisrada läbida ning seeläbi oma punktisummat kasvatada ja ka raja kogupikkust reguleerida.

Võitjate autasustamine ja matka lõpetamine toimub Kautla memoriaali juures laupäeval, 6. augustil kell 11. Sinna on oodatud nii osalejad kui ka korraldajad, aga ka kõik teised huvilised.

Erna matka toetajad ja koostööpartnerid on haridus- ja teadusministeerium, kaitseministeerium, kaitseliidu Tallinna malev, Nissan, Sportrec OÜ, päästeamet, Punane Rist, Logotikke OÜ, Aike OÜ, Rentman OÜ ja riigimetsamajandamise keskus.

Erna matk on Eesti skautide korraldatud matk, mis toimub juba 13. aastat järjest, et pakkuda matkahuvilistele võimalus end Eesti ühel raskemal matkal proovile panna.

Eesti skautide ühing ligi 1500 liikmega on Eesti üks suurim noorteorganisatsioon, mis kuulub skautide maailmaorganisatsiooni, mille liikmeskonnas on kokku ligi 30 miljonit skauti üle kogu maailma. Erna matka läbiviijateks, keda kokku üle 70, on vabatahtlikud skaudijuhid, vanemskaudid ja skaudisõbrad üle kogu Eesti.