Pakk saabus Colorado ülikooli ilmselt 12. juulil, kuid seisis avamatuna postiruumis, kuni alles pärast 20. juuli veresauna see avati, ütles tundmatuks jääda soovinud korrakaitseametnik uudistekanalile Fox News, vahendab BNS.

Pakis oli märkmik ründaja plaanide kohta ja joonistused, millest osal oli kujutatud relvadega kriipsujukusid tulistamas teisi omasuguseid, seisis teates.

Holmesi (24) süüdistatakse 12 inimese tapmises ja 58 inimese haavamises või vigastamises läinud reedel Denveri lähistel Aurora kaubanduskeskuse kobarkinos, kus valdavalt noored kinokülastajad jälgisid Batmani uue filmitriloogia viimase osa kohalikku esilinastust.

Esialgu ei ole selge, miks pakki ei toimetatud kätte psühhiaatrile, kes on professor Holmesi endises ülikoolis, kus ta neuroteaduste erialal doktorantuuris õppis. Samuti on selgusetu, kas see ka tegelikult jõudis kohale enne rünnakut, mis oleks võinud aidata kurbmängu takistada.

Teine korrakaitseallikas ütles FoxNews-i vahendusel, et nad ei saa kinnitada, kas pakk jõudis kohale enne tapmisi.

Spiraalköites märkmik leiti esmaspäeval, kui psühhiaater sai paki, mida ta kartis olevat Holmesilt. Politsei otsis postitoa läbi, et leida teisigi võimalikke kahtlaseid pakke.