Tartu ülikooli bakalaureuseõppes tunnistati vastuvõetuks 2674 inimese avaldused, neist 1717 tasuta kohtadele ja 957 tasulisse õppesse.

Magistrikraadi asub omandama 1157 üliõpilast, doktoriõppes 171. Võrreldes eelmise aastaga on vastuvõetute proportsioonid jäänud samaks.

TÜ vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul on vastuvõetute numbrite näol tegemist avaldustega, mitte õppimatulevate isikutega. "Iga kandidaat sai esitada avaldused kahele õppekavale kandideerimiseks. Lõplikud sissesaanud selguvad siis, kui vastuvõetud on teinud lõpliku valiku ja oma õppimissoovi ka kinnitanud. Tähtaeg selleks on 20. juuli," ütles Karo.

Välisüliõpilaste osas võeti Tartu ülikooli sel aastal vastu umbes 16 protsenti rohkem kandidaate kui eelmisel aastal. Kasv on eelkõige ingliskeelsesse õppesse, nii bakalaureuse- kui magistriastmes. Suurim kasv esitatud avalduste osas oli arstiõppe ingliskeelsesse gruppi, kuhu soovijate arv kasvas 25 protsenti. Täpsem pilt välisüliõpilaste vastuvõtu tulemustest selgub sügisel, kui välisüliõpilased on õppetööle asunud.

TÜ on atraktiivne ka välismaal eelmise õppeastme lõpetanud Eesti päritolu üliõpilaste seas. Näiteks Taavi Pungas, kes pärast bakalaureuseõpinguid Cambridge’i ülikoolis astus tänavu sisse Tartu ülikooli füüsika magistriõppesse ja on üks Eesti võistkonna juhendajatest käimasoleval rahvusvahelisel füüsikaolümpiaadil.