Kolm päeva kestnud arutelude järel hääletas valitsuse ametisse nimetamise poolt 300 seadusandjast 179. Sama palju on uuel võimuliidul parlamendis mandaate, vahendab BNS.

Peale Samarase konservatiivide kuuluvad koalitsiooni ka sotsialistid ja mõõdukad vasakpoolsed. Uuel valitsusel seisab ees raske töö pidada Euroopa Liidu ja rahvusvahelise valuutafondiga (IMF) läbirääkimisi Kreeka päästepaketi tingimuste leevendamise üle.

"Kreeka rahva otsuse kohaselt peame jääma eurotsooni," rääkis Samaras enne hääletust parlamendile.

Valitsuse sõnul on selle esmaseks eesmärgiks peale arvukate reformide ja erastamiste kindlustada Kreeka teise, 130 miljardi euro suuruse abilaenuga kaasnenud eelarvetähtaegade pikendamine.

Kreeka uus rahandusminister Giannis Stournaras hoiatas pühapäeval rahvaesindajaid, et läbirääkimised kreeditoridega ei kujune kergeks, sest Euroopa Liidu ja IMF-i ametnikud on seisnud jäigalt vastu igasugusele tingimuste muutmisele.

Kreeka peab pälvima audiitorite usalduse, et saada järjekordne osamakse päästepaketist, millega riik jooksvaid kulusid katab. Rahandusminister Stournaras sõidab esmaspäeval Brüsselisse, et vahetada kohtumisel eurogrupi kolleegidega "esmaseid seisukohti Kreeka valitsuse kavatsuste kohta," rääkis üks Euroopa Liidu ametnik.