Kirjas taunitakse Iraagi poolt tehtavaid takistusi, mis seotud riigis paikneva Ashrafi põgenikelaagri üleviimisega Bagdadi lähistel paiknevasse Camp Liberty’sse, ütles Raid Delfile.

Nagu osutatakse riigikogu liikmete kirjas, sõlmiti ÜRO ja Iraagi valitsuse vahel leping Ashrafi põgenikelaagri ülekolimiseks Camp Liberty’sse 2011. aasta lõpul peale Iraani rünnakuid laagrile, mille käigus tapeti 47 inimest ja haavati enam kui tuhandet inimest.

Vaatamata kokkuleppele ja põgenike nõusolekule kolida Camp Liberty’sse, on Iraagi valitsus veeretanud allakirjutanute kinnitusel nende teele hulganisti takistusi ega luba Iraani põgenikel müüa oma Ashrafis paiknevat vara.

Samas on Camp Liberty’is hulganisti probleeme nii vee-, elektrivarustuse kui ka kanalisatsiooniga ning puuduvad ka vajalikud tingimused eakatele ja invaliididele, tsiteeris Raid kirja sisu.

Mõistes hukka Iraani põgenike õiguste rikkumise nii Ashrafi põgenikelaagris kui ka Camp Liberty’s, kutsuvad allakirjutanud ÜROd ja Ameerika Ühendirike viivitamatult tegutsema, et sundida Iraagi valitsust tühistama piirangud, mis takistavad põgenikelaagri elanikel müüa või üle viia.

Ka peaks ÜRO Pagulaste Ülemkomissari amet (UNHCR) tunnistama Camp Liberty rahvusvahelise kaitse all olevaks põgenikelaagriks.

Kirjale on alla kirjutanud Juku-Kalle Raid, Eldar Efendijev, Andres Herkel, Tõnis Lukas, Reet Roos, Mart Nutt, Rait Maruste, Margus Tsahkna, Mart Meri, Kalle Laanet, Rainer Vakra, Liisa Pakosta, Paul-Eerik Rummo, Väino Linde, Igor Gräzin, Tarmo Leinatamm, Erki Nool, Urve Palo, Mailis Reps, Siim Kabrits, Deniss Boroditš, Lembit Kaljuvee, Indrek Saar, Jevgeni Ossinovski.

Iraani opositsiooni korraldatud üritusel Pariisis osaleb täna üle 80.000 inimese ning rohkem kui 40 riigi esindajad.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid