Süüdistuse kohaselt suunas grupeering arvutikasutajad pahavara kasutades reklaamlehtedele, mille tulemusena said süüdistatavad internetireklaami vahendusfirmadelt tasu.

Süüdistuse kohaselt organiseeris Vladimir (31) 2006. aastast kuni 2011. aasta novembrini DNS Changer-nimelise pahavara väljatöötamist, levitamist ja haldamist, mille abil nakatati vähemalt neli miljonit arvutit umbes sajas erinevas riigis.

Pahavara võimaldas kontrollida nakatatud arvutite internetiseadeid, et suunata kasutajaid määratud lehtedele ja aadressidele või takistada teatud veebilehtede külastamist. Samuti oli pahavaraga võimalik asendada veebilehtede sisu, sh reklaame ja linke.

Kontrollides sel viisil nakatatud arvutite internetiliiklust, oli pahavara haldajatel võimalik suunata arvutite kasutajaid klikkima määratud reklaame, mille eest saadi tasu internetireklaami vahendamisega tegelevatelt äriühingutelt.

DNS Changer-nimelise pahavaraga seotud kuritegelikus ühenduses tegutsesid kokku kuus meest ja üks naine, kes tegelesid programmeerimise, tehnilise taristu haldamise ning välismaiste äriühingutega suhtlemisega.

Kuritegude toimepanemise tulemusena saadi internetireklaami vahendajatelt vara vähemalt 21,9 miljonit USA dollarit ja 234 000 eurot.

Kriminaalasja raames on konfiskeerimise tagamiseks arestitud 143 kinnistut, kuus sõidukit, üks väikelaev ning rahalisi vahendeid umbes 660 000 euro ulatuses.

Eesti kriminaalmenetluse raames esitas riigiprokuratuur Vladimirile süüdistuse kuritegeliku ühenduse loomises ning suures ulatuses toimunud rahapesus. Timurit, Dmitrit, Konstantini ja Valentinat süüdistatakse kuritegelikku ühendusse kuulumises ning rahapesus suures ulatuses. Süüdistus on esitatud ka viiele juriidilisele isikule, mille kaudu on süüdistatavad juhatuse liikmena tehinguid teinud.

USA kriminaalmenetluses on süüdistus esitatud Vladrimirile, Timurile, Valerile, Dmitrile, Antonile, Konstantinile ja Andreile seoses vandenõuga arvutisse sissetungimiseks, internetipettusega, tahtliku juurdepääsuga kaitstud arvutisse pettuse eesmärgil ja tahtliku informatsiooni edastamisega kaitstud arvutist. Lisaks on Vladimirile esitatud süüdistus rahapesus ja tahtlikus kaasosaluses rahalistes tehingutes, mille tulemusena soetati vara internetipettuse ja volitamata arvutisse sissetungiga.

Tänaseks on USA taotlusel nende ametivõimudele välja antud Anton ning Valeri ning Vladimiri, Timuri, Konstantini ja Dmitri suhtes on Harju Maakohus teinud määruse, millega on pidanud õiguslikult lubatavaks isikute väljaandmise USA ametivõimudele.

Politsei- ja piirivalveameti, riigiprokuratuuri, Eesti kohtuekspertiisi instituudi, FBI, NASA ja USA prokuratuuri koostööna peeti 8. novembril 2011 kinni kuus meest ja üks naine, keda kahtlustati ulatuslikus arvutikelmuses ja rahapesus. Eesti ja USA õiguskaitseasutused tegid uurimiseks pikka aega tõhusat koostööd.