Riigikantseleis tegutseva tippjuhtide kompetentsikeskuse juhataja Eve Limbach-Pirni sõnul on programmi peamine eesmärk tuua noori ja võimekaid inimesi avalikku teenistusse ning kasvatada neist praegustele tippjuhtidele järelkasvu. „Eesti 1,3-miljonilise rahvaarvu juures on tippjuhi eeldustega inimesi vähe ja riik peab hoolitsema, et tema heaks töötaksid parimad,“ selgitas Limbach-Pirn.

Programm algab tänavu septembris ning lõpeb 2014. aasta aprillis. Pooleteise aasta jooksul töötavad osalejad erinevates ministeeriumides ja riigikantseleis ning osalevad mitmetes arendustegevustes. Pärast programmi lõppu peaksid osalejad olema väga hea ettevalmistuse ja mitmekesise kogemusega ning neid ootavad väljakutsed avalikus teenistuses, kogemuse kasvades juhtival kohal.

Peale tänavu esimest korda korraldatava juhtimistalentide programmi kuulutab riigikantselei sel sügisel juba kolmandat korda välja Newtoni programmi, mis on mõeldud juba praegu avalikus sektoris töötavatele juhieeldustega ametnikele, kellest potentsiaalselt võiks tippjuht saada. Programmis osalenud 48 ametnikust on praeguseks juba tippjuhiks saanud kolm. Samuti kuulutas riigikantselei paar nädalat tagasi välja ametite peadirektorite asetäitjate arenguprogrammi konkursi.

Kõikidest käivitatud algatustest peab riigikantselei hinnangul saama tippjuhtide järelkasvu eest hoolitsemise loomulik osa.

Avaliku teenistuse tippjuhte – kantslereid ning ametite ja inspektsioonide peadirektoreid – on Eestis kokku 90. Avaliku teenistuse tippjuhtide arendamisega on riigikantseleis tegeldud alates 2005. aastast.

Juhtimistalentide programmi raames saab 4. juunini kandideerida seitsmele kohale.

Programmi rahastatakse ministeeriumide eelarvetest, Euroopa Liidu struktuurifondidest ja riigikantselei eelarvest