Tallinna kommunaalameti juhataja Ain Valdmanni sõnul pole sel lõigul varem uputanud ning seetõttu tegeletakse praegu diagnostikaga. Vihma sadas mehe kinnitusel küll palju ning sadu algas kella kuue paiku, kuid kuna sel lõigul pole uputust varem olnud, siis tuleb uurida, mis äravoolu probleeme tekitas.

Valdmann rääkis, et uputusel on kaks võimalikku põhjust. „Üks variant on see, et tavalisest eelvoolusüsteemist ei võeta millegipärast vett sel kombel vastu kui tavaliselt. Teine variant, et ta on seotud kombel või teisel Ülemiste ristmiku sademetesüsteemi ehitusega.“

Uputuse põhjus on vaja kindlaks teha ka seetõttu, et ilmselt on oodata kahjunõudeid. „Kuulsin, et seal on mõned autod vette jäänud,“ selgitas Valdmann, miks on vaja uputuse põhjusele anda selge hinnang. „Mingi põhjuslik seos on seal igatahes olemas.“

Uputuskohta on läinud nii kommunaalameti töötajad kui ka Tallinna vee esindajad. Vett on asutud ära pumpama, et saaks liikluse taastada. Valdmanni sõnul tuleks ehk uputuse põhjuse välja selgitamisse kaasata ka projekteerija ja Tallinna tehnikaülikooli eksperte.

Tallinnas Laagna teel Gonsiori ja Vilmsi tänava vahelisel lõigul seiskus täna hommikul kella 9.50 ajal tugeva vihmasajuga kogunenud vee tõttu liiklus. Tallinna Vee kinnitusel avatakse liiklus taas hiljemalt kell 15.

Põhja prefektuuri teatel on piirkonnas olukorda lahendamas politseipatrull ning kohal ka teehooldajad. Autojuhtidel palutakse võimalusel piirkonda vältida ning seal liigeldes varuda kannatlikkust ja jälgida reguleerijate märguandeid.