"Jah, olen esitanud," ütles Kõlvart BNS-ile. "Minu nime nimetamine kaitsepolitseiameti aastaraamatus on minu jaoks minu õiguste riivamine," selgitas Kõlvart lühidalt kaebuse täpsemat sisu.

"Teiseks siin on terve rida faktiväiteid, millega ma ei ole nõus, nagu näiteks varjatud vastutegevus ja varjatud kontaktid Venemaa saatkonna esindajaga," lisas Kõlvart. Enda sõnul nõuab Kõlvart ebaõigete andmete ümberlükkamist ja samuti oli tema hinnangul õigusvastane isikuandmete avaldamine kapo aastaraamatus.

Venemaa mõjutustegevus Eesti suunal tõi kaitsepolitsei huviorbiiti Tallinna keskerakondlasest abilinnapea Mihhail Kõlvarti, kes kapo hinnangul toetab jõuliselt Venemaa püüet säilitada Eestis täies mahus venekeelset gümnaasiumiharidust.

Kapo peadirektor Raivo Aeg ütles, et kapo ei nimetaks Kõlvartit küll Venemaa mõjuagendiks, kuid tema tegevus tekitab rohkelt küsimusi. Samas rõhutas Aeg, et Kõlvart on oma tegevuses kasutanud talle põhiseadusega antud õigusi ja seni pole nendest piirdest välja astunud.

Kapo kinnitusel kuulub venekeelse haridussüsteemi ja vene keele eristaatuse säilitamine lähiriikides Nõukogude Liidu venestuspoliitika ühe osana Venemaa Föderatsiooni mõjutustegevuste prioriteetide hulka.

Kõlvarti tegevus on kapo aastaraamatu andmetel seotud 2007. aastal alanud venekeelsete koolide gümnaasiumiastet puudutava osalise üleminekuga eesti õppekeelele. See tekitas osades õpetajates ja lastevanemates vastumeelsust ning oma seisukohtade väljendamiseks loodi 2010. aasta sügisel MTÜ Vene Kool Eestis.