Korp viibib kuni 14. maini USAs Florida osariigis Destini linnas välislähetuses. Välislähetuse jooksul osaleb ta Destini luterliku koguduse korraldatud õppeprogrammis „Devleoping Healthy Communities“ ning tutvub Okaloosa maakonna ja Destini linna juhtimisega, teatas Nõmme linnaosavalitsus.

Erki Korpi kutsus Destinisse firma 3M endine degevjuht ja Destini koguduse esindaja Doug Anderson, kes külastas mullu oktoobris Nõmmet. Destini luterlik kogudus on Nõmme Rahu koguduse sõpruskogudus.

Korp jõuab Destinisse täna, 1. mail. 2.- 8. maini osaleb ta õppeprogrammis „Devleoping Healthy Communities“. 9.-12. maini tutvub ta Okaloosa maakonna ja Destini linna juhtimisega. Nende päevade jooksul on tal mitmeid kohtumisi, alates linnapeast ja lõpetades erinevaid teenuseid, ettevõtlust, linnaplaneerimist, ehitust jms kureerivate inimestega.

Erki Korpi sõnul on Destini luterlik kogudus eesotsas Doug Andersoniga koostöös Nõmme Rahu kogudusega töötanud välja kogukonda hõlmava programmi, millel on kaks eesmärki: tegeleda süsteemselt koguduse arenguga, millele lisandub tugevalt kogukonda tervikuks siduv efekt. „Ameerikas mängib kirik inimeste igapäevases elukorralduses suuremat rolli, seetõttu pidasin vajalikuks sealse koguduse õppeprogrammis osaleda ning ühtlasi tutvuda linnajuhtimisega, et tekiks terviklikum nägemus programmist. Linnaosavanemana olen pidanud oluliseks erinevate Nõmmel tegutsevate koguduste toetamist, sest nende liikmeskond on küllalt suur,“ selgitas linnaosavanem.

Kohtumisel Destini linnajuhtidega on Korpil kavas arutada ka võimalikku koostööd Nõmme linnaosa ja Destini linna vahel.

Nõmme linnaosa valitsus katab linnaosavanema lähetusega seoses lennukipiletite maksumuse ning päevaraha kogusummas 1164 eurot. Ülejäänud reisiga seotud kulud kannavad vastuvõtjad.

Eestisse jõuab Erki Korp tagasi 14. mai õhtul. Lähetuse lõppedes esitab ta kokkuvõtva ülevaate.