"Tiit oli oma rahutul ja vaimukal viisil küll palju koolis käinud, aga vähe edasi jõudnud. See mees kehastas jumalikku, õiglast ebaõiglust, seda kirjeldamatut elujanu, mille taustal formaalses paberikeeles tiitleid kogunud tegelased võisid küll joosta kõigest väest, aga paraku enamasti vales suunas," teatas MTÜ Vabaakadeemia juhatuse liige Kalle Mälberg.

"Supilinna majahoidja perest kasvanud Tiit Veeberi särav talent ja loomupärane intelligents viisid ta mitte ainult Tartu, vaid kogu Eesti ettevõtluskultuuri tippu, võrdväärsena ka luulesse, kirjandusse ja kultuuri," sõnas Mälberg.

Tiit Veeber sündis 6. oktoobril 1948. aastal Tartus. Ta õppis müürsepaks, lõpetas Tartu IV töölisnoorte keskkooli ja täiendas end iseõppimise teel.

Tartu linnavalitsuse teatel oli Tiit Veeber Tartu soojamajanduse üks paremaid asjatundjaid. 1988. aastal asutas ta ettevõtte Giga.

1980. aastate lõpus julges ta äärmiselt keerulistes tehnilistes tingimustes ette võtta vanalinna kaugkütte väljaehitamise, mis parandas oluliselt Tartu kesklinna elukeskkonda.

1992. aastal asus Tiit Veeber propageerima odavaid kohalikke kütuseid ja rakendama neid Tartus. See on võimaldanud hoida Tartu kaugkütte sooja hinda pidevalt ühe madalamana Eestis. Tiit Veeberi ideeks oli ka elektri ja sooja koostootmise tehnoloogilise baasi rajamine Tartusse. Tema eestvedamisel on linna piirile rajatud koostootmisjaam, mis kaasajastab Tartu energeetilist maastikku.

Veebe oli 1993-1996 Tartu linnavolinik ja õiguskomisjoni esimees.

Tiit Veeber toetas paljusid kultuuriüritusi ja pani aluse ansamblile "Kollane allveelaev G". Ta on teinud suuri annetusi Peetri kiriku korda tegemiseks.

Veeber on avaldanud Tartu soojamajandust ja linnaelu käsitlevaid artikleid ajakirjanduses ja mälestusteraamatu "Tiidu suits: Tartu elu pildid". Temast on tehtud dokumentaalfilm "Tiidu suits ehk Kuidas kapitalism Tartusse tuli".

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid