Štramdiersi sõnul otsustati pärast seda, kui Läti elektroonilise meedia rahvuslik nõukogu sai kaebuse Iisraeli suursaadikult Hagit Ben Yaakovilt, saade ajutiselt eetrist maha võtta. Konflikti lahendamises osalevad ka Läti Raadio, mille sagedusel Radio Naba töötab, ning mitmed organisatsioonid ja erinevate riikide saatkonnad, vahendab Läti Delfi.

Oma kirjas kaebab Iisraeli suursaadik 20. märtsil eetrisse läinud saate peale, milles selles osalenud Roberts Klimovičs ja Leonards Inkins kasutasid „juutidevastase propaganda tooni ja atmosfääri ning sellele vastavat terminoloogiat“. Suursaadik leiab, et selline tegevus on vastuolus euroopalike väärtuste – sallivuse ning rassismist ja antisemitismist hoidumisega.

Ben Yaakov tuletas meelde, et üks saatest osavõtnu on tuntud kui natsipropaganda, näiteks Adolf Hitleri raamatu „Mein Kampf“ levitaja ning teine õigustab Läti pilooti Herberts Cukursit, kes on seotud holokaustiga Lätis.

Saatejuht Roberts Klimovičs on aga veendunud, et Iisraeli suursaadik ületab oma volitusi ja rikub sõnavabaduse põhimõtteid. Klimovičsi arvates oleks parem, kui Ben Yaakov võtaks osa diskussioonist ajaloo üle, mitte ei nõuaks vaba meedia tegevuse piiramist.

Skandaalses saates rääkis üks Nõukogude küüditamised üle elanud lätlane, kes ütles: „Ma nägin seda kõike oma silmadega, sest elasin raudteejaama kõrval. Ma nägin, kuidas inimesi vagunites minema viidi. Põhiline on see, kes seda tegi... need olid juudid, nagaanid vööl... Vecumniekis.“

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid