Kolmapäeva hommikul kell üksteist jõudis puugibuss Muhu saarele, Liiva külla. Inimesi oli uudistama tulnud kümnekonna ringis ja igal kindel soov saada vaktsineeritud.

80 aastane Manivald jagas Delfiga oma muljeid „Eelmisel aastal "süstisid" mind puugid kuude kohta. Üks peitis end nii, et avastasin hiljem, kui oli juba punane ring nahal. Sedakorda sain antibiootikumid peale ja praegu on korras. Aga seda teist puugihaigust küll saada ei taha. Selleks siin olen“.

Tihuse turismitalu omanik ja Muhus tuntud hobvakasvataja Martin Kivisoo tõi oma töölised vaktsineerimisele. Kivisoo sõnul on Muhumaa tuntud oma mürgiste puukide poolest ja ise põdes ta eelmisel aastal puukborrelioosi. "Ühel päeval ei ole lihtsalt jõudu midagi teha ja läksin Vormsi saarele
ennast välja lülitama ja ravima. Seal kohtusin sakslannaga, kes oli borrelioosi läbi põdenud. Ja tema pani mulle südamele, et laseksin end ikka pärast ravi põhjalikult kontrollida. Entsefaliit on kordades hullem."

Liival ja Orissaares käis end vaktsineerimas kokku seitseteist inimest. Puugibuss viibib Saare maakonnas veel neljapäeval ja reedel.