„Tallinn vajab külaliste jaoks atraktiivseid turismiobjekte, mille sünni eelduseks on väärikas ajalugu ning sisuline kaasaegus,” sõnas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts. „Teletorni muudab eriliseks, et praktilise väärtuse kõrval on ta oluline vaatamisväärsus ning tänu uuele ekspositsioonile ka tegevusvaldkonnas hariv teabekeskus.”

„Teletorn on Eesti innovatsiooni sümbol, mis kinnitab meie soovi rohkem saavutada nii oma vormilt kui ka uuenenud sisult,” märkis Teletorni juhataja Riina Roosipuu. „Uuenenud Teletorni 21. korruse futuristlik näitusesaali interaktiivne ekspositsioon annab ülevaate eestlaste saavutustest maailmas – meil on peale Skpye’i ja Minoxi veel palju muudki põnevat, millega eestlased on hakkama saanud. Ekraanidel tutvustatakse ligi 20 erakordset leiutist või fenomeni, mille järgi Eestit ka mujal maailmas teatakse.“

„Korrus ülevalpool on legendaarne brasserie & restoran Teletorn, kus Eesti kõrgeimas restoranis saab keha kinnitada ning nautida vaadet, mida saab vaatlusekraanide abil võimendada – lisaks suurendusele näeb ekraanidelt, milline linn ühel või teisel ajahetkel oli,” selgitas Riina Roosipuu. „22. korrusel asub väliterrass ning seiklusjanustele on põrandasse ehitatud aknad, mille all haigutab 175 meetrit tühjust.“

„Palju oleme mõelnud noorte peale – ekskursioon teletornis või osalemine teletorni haridusprogrammis aitab rutiinsed koolitunnid elamuseks muuta,” märkis Teletorni turundusjuht Viktoria Toompere. „Uued mängulised multimeedialahendused, võimalus saata oma sõbrale teletervitus, katsetada põrandaakendel oma kõrgusetaluvust või lustida kord kuus lastehommikutel – kõik see paneb laste silmad särama. Teletorni telestuudios saab teha videotervituse ning saata selle kas või teisele poole maakera. Teine korrus on Teletorni-teemalise näituse päralt ning seejärel võib astuda kiirlifti, mis viib 49 sekundiga 170 meetri kõrgusele.”

Kõik teletorni külastusruumid on ratastooliga ligipääsetavad, v.a 22. korruse väliterrass.

Tallinna teletorn on ringhäälingu saadete edastamiseks ehitatud hoone, mis on Eesti kõrgeim ehitis – torni kõrgus on 314 meetrit.