Maanteeameti endine peadirektor Tamur Tsäkko koos asedirektorite, osakonnajuhatajate ja muude ametnikega on aruande kohaselt välislähetustel käinud kokku 126 877,71 euro eest. Kusjuures lisaks Eestile lähedal asuvatele sihtkohtadele nagu Soome, Rootsi, Läti, Leedu, Norra ja Poola on ameti juhid ning ametnikud käinud korduvalt tööreisidel Hispaanias, Mehhikos, Itaalias, Prantsusmaal, Ameerika Ühendriikides ning ka Mongoolias.

Maanteeameti regioonide juhtidest ja ametnikest on kõige rohkem ehk 13 310,82 eurot välislähetustele kulutanud Lõuna regiooni töötajad. Neile järgnevad Lääne regiooni töötajad 10 796,05 euroga, Põhja regiooni ametnikud 8079,03 euroga ning Ida regiooni töötajad 7322,54 euroga.

Tööreiside eesmärgid on ametnikel olnud valdavalt rahvusvahelistel seminaridel ning kongressidel osalemine. Näiteks on eelmise aasta 23. septembrist kuni oktoobri alguseni viibinud Mehhikos maanteeameti avalike suhete osakonna peaspetsialist Jüri Riimaa ning peadirektori asetäitja Märt Puust, kes osalesid seal 26. Maailma Teede Assotsiatsioon ülemaailmse teedeassotsiatsiooni konverentsil. Samal reisil käisid ka maanteeameti kõikide regioonide juhid.

Eelmise aasta oktoobris on aga maanteemuuseumi osakonnajuhataja Mairo Rääsk viibinud neli päeva USA-s New Yorgis, mis oli mehele EASi poolt määratud preemiareis ettevõtluse auhinna võitjana. Samuti on eelmise aasta mais käinud kaks Lääne regiooni liikluskorralduse osakonna peaspetsialisti Türgis, kus mehed osalesid mess-konverentsil Intertraffic Istanbul 2011.

Maanteeameti juhid sattusid skandaali keskmesse, kui majandus- ja kommunikatsiooniministeerium alustas peadirektor Tamur Tsäkko ja mitme teise ameti töötaja osas teenistusliku järelevalve menetlust, mis puudutasid välislähetusi. Väidetavalt kasutasid mehed lähetuses olles riigi raha ebaotstarbekalt ning sisustasid oma tööreise suusatamise ja muu lõbusa tegevusega.

Teenistusliku järelevalve tulemuste põhjal vabastas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ametist maanteeameti peadirektori Tamur Tsäkko.

Ühtlasi viib MKM läbi maanteeametis põhjaliku auditi viimaste aastate lähetuste kohta ja ühtlustab kogu valitsemisala allasutuste lähetuste korda.