Juurikad pole minu jaoks

Olen 162 sentimeetrit pikk ning kaalun veidi üle 80 kilogrammi. Täpset kaalunumbrid ma ei tea, sest ma ei roni iga päev kaalule. Ma ei ole ümar kui maakera, kuid keskmisest tunduvalt paksem küll. Mu kehakaal on olnud üpris suur juba teismeeast peale. Esiti üritasin küll dieete pidada ja rohkem liigutada, kuid mõni asi lihtsalt pole minu jaoks. Kui on valida, kas iga päev menüüs järge ajada ning juurikaid pugida või sööki tõesti nautida… Valin viimase! Suur trennisõber ma pole, kuid suvel olen isegi rannas võrkpalli mänginud, samuti olen kepikõndi proovinud. Ühesõnaga tegelen spordiga, kui see minu jaoks huvitav on. Kehakaal aga püsib. Kuid ma ei ole õnnetu! Tõsiselt. Mul läheb elus hästi ja ma ei viitsiks iga õhtu minna magama mõeldes, kas sõin päeval liiga palju.

Tervis on korras

Mingil põhjusel ei taheta seda ikkagi uskuda. On neid, kes haletsevad, on neid, kes tulevad õpetama, kuidas alla võtta. Üks mu parimaid sõbrannasid näiteks arvab, et ma elangi pettekujutelmadga. Alles hiljuti seletas ta mulle, et kui ma kohe alla ei võta, siis kümne aasta pärast mu organism nii läbi, et suren veel maha. Ma ei väldi arste, kas või tööandja saadab kord aastas tervisekontrolli ja nii uskumatu, kui see ka ei tundu, mul on näitajad korras. Jah, veresuhkruga on natuke probleeme olnud, aga ei midagi märgatavat. Perearst pole mind kordagi kamandanud, et peaksin hakkama kaalu jälgima. Ma joon alkoholi väga vähe ning ei suitseta. Pakun, et piitspeenikesel kroonilisel suitsetajal ja alkoholisõbral on tervisega rohkem probleeme kui minusugusel paksukesel…

Kuskilt ajakirjadest meeletute kaalulangetamiste kohta lugedes torkab silma, et salenejad ütlevad tihti, et varem olid nad arad ning ei julgenud vastassugupoolega suheldagi. Mul pole seda probleemi olnud. Sõpru mul jätkub ning elu jooksul on jätkunud ka noormehi. Praegu olen püsisuhtes, mis kestnud juba üle kahe aasta. Ma ei ürita kunagi meeleheitlikult kellegi pärast pingutada, tuleb ikka endaks jääda. Kui mehele ei meeldi mu kehakeel, hindab mind vaid selle põhjal. Las olla, sellist meest ma ei tahagi. Vaid korra on see teema mulle haiget teinud, kui mu ema kunagi kritiseeris, et paksu naist ikka õige mees ei taha… Jällegi: keegi ei mõista, et võin oma kehas õnnelik olla.

Paksukesi mõnitav telesaade

Ja mind ajavad väga närvi „Tantsi tagumik trimmi” saated. Seal näidatakse paksukesi kui mingit eriliiki. Justkui puudega inimesi, keda teles tavainimestele naermiseks näidata. Ja suur eesmärk on ikka see, et kaalus alla võtta! Tööl paar kolleegi soovitas isegi minul minna. Vahtisin neid vihaselt. Ei taha. Saaksin järjekordseks 15 minuti kuulsuseks, kes eetris paar kilo alla võttis? Mõttetu.

Ma olen oma paksus kehas õnnelik. Enda peeglist vahtimise asemel lähen nüüd hoopis korralikku lõunat nautima.