„Just see suhtumine teeb kurvaks,“ ütles Noor Delfile. „Loomulikult oodati ka, et mõni otsustajatest oleks olnud kohal, aga mina ei märganud, et oleks kedagi olnud.“

Huvitavad kõned

Noore sõnul olid umbes pooled Keila kooli streikijatest eelmisel kolmapäeval ka Tallinnas Vabaduse platsil miitingul.

„Selle tunni ajaga olid kõik väga rahul,“ meenutas ta. „Ka minule meeldisid need kõned ja sõnavõtud. Kui esialgu võiks arvata, et kuidas saab pea tund aeg ühel ja samal teemal rääkida – siis sai küll. Ja väga huvitavalt. Iga kõne oli omapärane, vaatas asjale teise külje pealt ja tõi sisse mõne uue nüansi. Üks kõne parem kui teine!“

Noore hinnangul on ühiskond mõistnud probleemi olemasolu ja ehk ka olemust. „Seda näitab seegi, et mitukümmend erinevat ühingut, liitu ja grupi korraldasid ka toetus- ja hoiatusstreike õpetajate toetuseks,“ lisas ta.

Õpetajad teevad tööd edasi

Noore sõnul pärast streiki õpetajad sellest enam väga palju ei rääh ja teevad tööd edasi.

„Tõenäoliselt on kõik äraootaval seisukohal,“ pakkus ta ja lisas, et üks õpetaja küsis plakati enda kätte tagasi öeldes, et et seda võib veel vaja minna. „Sellest võiks järeldada, et ollakse üsna negatiivsel arvamusel valitsuse kursimuutuste suhtes.“

„Õpetajad teevad tööd edasi ja loodavad jätkuvalt ehk alustatakse uute läbirääkimistega ja jõutakse ka kusagile,“ rääkis Noor. Ta avaldas lootust, et lõpuks siiski jõutakse õpetaja jaoks positiivsetele tulemustele, kuigi tõenäoliselt ei näidata selle seost mitte kuidagi toimunud streigiga.