Raudteelaste ametiühingu esimehe Oleg Tšubarovi sõnul ei veere Eesti raudteedel 8. märtsil ükski vagun: „Toetusstreik puudutab nii reisijate- kui ka kaubavedu Edelaraudtee, Elektriraudtee, Eesti Raudtee ja GoRaili ettevõtetes“. 1. märtsi küsitluse järgi osaleb streigil 68% Eesti raudteetöötajatest.

Raudteetöötajad streigivad Eesti Ametiühingute Keskliidu toetuseks kollektiivlepingu seaduse ühepoolse muutmise vastu valitsuse poolt ning lisaks soovitakse streigil olla solidaarsed õpetajatega ja toetada nende õiglasi nõudmisi. Tšubarov rõhutas, et toetusstreik ei ole suunatud tööandjate vastu.

Streigikomitee tugines otsuse langetamisel sellele, et toetusstreik on seaduslik ning poliitikute väited streigi ebaseaduslikkuse kohta ei ole tõesed. „Töötajatel on seaduse järgi õigus streikida ja tööandjal ei ole õigust streikijaid ähvardada või streigi ajal tööle sundida,“ rääkis Tšubarov ning lisas, et võimalikud tööandja poolsed ähvardused dokumenteeritakse ja kui töötajate ähvardamine on ulatuslik, võib streik ka pikeneda.

Raudteelaste ametiühing vabandab Eesti elanike ees toetusstreigiga kaasnevate ebamugavuste pärast. Tšubarov sõnas, et kõik streikivad raudteetöötajad loodavad siiralt Eesti elanike mõistvale suhtumisele ja toetusele.

Raudtee ametiühingutesse kuulub umbes 1500 liiget ehk 60% kõigist Eesti raudteetöötajatest.