Me paistsime kaheksa riigi seas tõsiselt silma, kinnitas Teichmann Vikerraadio hommikuintrevjuus Märt Treierile. „Lõpuks Euroopa Komisjon küsis, mis teil seal Eestis toimub. Kõik need arvamused, mis uuringus välja tulid, olid sõnastatud nii, nagu oleks ametiühingute ja töötajate esindajad koolis pähe õppinud marksismi-leninismi raamatu ja nüüd siis vehivad loosungitega, mõtlemata, et aeg on teine, terminoloogia ja mõtted on teised.“

Teichmann tõi ka ühe marginaalsema näite. „Küsiti töötajate usaldusisikutelt, kuidas arendada tööalast autonoomiat, mis tähendab töötajate õigust otsustada oma tööprotsesside ja kõige muu üle. Ja sellest saadi niimoodi aru, et see on töötajate õigus minna suvalisel ajal turule. Meie terminid ja mõtted on kuskil teises ajas.“

Euroopa Komisjoni poolt tellitud uuring algas poolteist aastat tagasi. Põhjus, miks seda uurima hakati on see, et töö iseloom on Euroopas muutunud, aga töösuhted on samaks jäänud, selliseks mis nad olid sadakond aastat tagasi, selgitas psühholoog. Uuringu esimesse etappi valiti kaheksa riiki, Belgia, Taani, Eesti, Holland, Portugal, Hispaania ja Suurbritannia. Eesti oli ainuke uuringus osalenud postsovetlik riik.