3000eurose auhinna määras selleks kutsutud žürii, kuhu kuuluvad Eesti Kirjanike Liidu ja Eesti kirjutava pressi esindajad. Tänavu oli žürii koosseis: Hannes Rumm, Hannes Tamjärv, Neeme Korv, Sulev Vedler, Ülle Madise ja Ülo Tuulik. Žürii tööd juhtis Iivi Anna Masso.

Enn Soosaar (1937−2010) oleks tänavu saanud 75 aastaseks. Enn Soosaar oli eesti humanitaarkultuuri suurkuju, tõlkija, esseist, pädevate ja põhjalike ühiskondlik-poliitiliste kirjutiste autor.

Tähtpäevaks ilmub ka kogumik Enn Soosaar "Eseed ja artiklid", kuhu on koondatud kõige väärtuslikum osa Enn Soosaare esseeloomingust. Raamatu annab välja Enn Soosaare Sihtasutus.

Vahetult enne Eesti iseseisvuse taastamist ja järgnevail sajandivahetuse kümnenditel mõtles ja kirjutas Enn Soosaar end kolumnistiks, avaldades üle 700 kirjutise ühiskondlik-poliitilistel ja kultuurilistel teemadel. Tema tekstid tuletasid meelde ja rõhutasid üha uuesti eetilisi ja moraalseid väärtusi. Enn Soosaart on nimetatud isamaa moraalseks nõuandjaks.

Enn Soosaare Sihtasutus on asutanud Enn Soosaare eetilise esseistika auhinna, mis peaks põlistama ja edasi arendama Enn Soosaare vaimset pärandit.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid