MTÜ Mälestuse Initsiatiiv juhataja Meelis Kubitsa sõnul on Boriss Jeltsini mälestuse jäädvustamine Eesti kodanike initsiatiiv ja selle rahastamine toimub Eestist pärit annetuste alusel.

„Jeltsini Fond on avatud koostööle ja toetab meie tegevust, kuid vastastikkusel kokkuleppel on see toetus moraalne. Kuna eesmärk on püstitada suhteliselt sümboolse tähendusega mälestusmärk - mälestustahvliga bareljeef, büst või väike monument, siis ei saa selle eelarve olema väga ulmeline,“ sõnas Kubits. MTÜ Mälestuse Initsiatiiv on avanud annetuste jaoks konto LHV Pangas, konto number on 771000826238.

Kubitsa sõnul on oluline üle rõhutada, et Jeltsini tegevuse hindamisel tuleb lähtuda sellest, mida Jeltsin on teinud Eesti heaks. „Ja teinud on ta palju, riskides seejuures mitte ainult oma karjääri, vaid ka eluga. Millised olid tema muud motiivid või mida ta suurele riigimehele omaselt veel on teinud, ei vähenda kuidagi tema panust faktis, et Eesti taastas 1991. aasta augustis oma iseseisvuse ja seda täiesti unikaalsel kombel ilma ühegi inimohvrita,“ sõnas Kubits.