Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Jüri Kasesalu taotles Veli Kraavile (40) rahalist karistust tema sissetuleku 100 päevamäära ulatuses. Veli Kraavi sissetuleku päevamäär on 405 eurot ja 39 senti, seega peaks Kraavi prokuröri hinnangul tasuma 40 539 eurot.

Lisakaristusena taotles prokurör Kraavilt pankrotihaldurina töötamise keelu kohaldamist kolmeks aastaks, ütles Harju maakohtu pressiesindaja Kristina Ots.

Süüdistuse kohaselt sai Kraavi, kes töötas aastail 2007-2009 OÜ Rodanorte ajutise pankrotihaldurina ja pankrotihaldurina, 2010. aasta detsembris finantsinspektsioonilt päringu, milles küsiti informatsiooni ettevõtja Aleksei tegevuse kohta OÜ Rodanorte juhtimisel.

Finantsinspektsioon soovis Kraavilt teada, milline oli juhatuse liikme Aleksei roll OÜ Rodanorte juhtimisel ja maksejõuetuse kujunemisel. Seda infot oli inspektsioonil vaja, et otsustada, kas anda makseteenuste osutamiseks tegevusluba üheleteisele firmale, mille juhatusse Aleksei kuulus.

2010. aasta detsembri keskel kohtus Kraavi süüdistuse andmeil Alekseiga ja selgitas talle, et valdab informatsiooni, mis võib mehe firma tegevusloata jätta. Samas lubas Kraavi, et kui Aleksei maksab talle 3000 eurot, siis kirjutab Kraavi inspektsioonile sellise vastuse, nagu Aleksei soovib. Mõtlemisaega andis Kraavi Alekseile kuni 7. jaanuarini 2011. Päev enne tähtaega 6. jaanuaril vastas Aleksei, et tal on 3000 eurot raske leida. Seepeale küsis Kraavi tema käest 2000 eurot sularahas.

Süüdistuse järgi kasutas Kraavi nõnda ära Aleksei soovi saada tegevusluba, lubades mitte teatada ametiisikutele tegevusloa saamist takistada võivad andmeid, ja nõudis selle eest raha, mille vastuvõtmisega ta ka nõustus. Seetõttu süüdistatakse Kraavit mõjuvõimuga kauplemises, mille eest kohtus süüdi mõistmisel on ette nähtud rahaline karistus või kuni kolmeaastane vangistus.

Veli Kraavi on juhtinud mitmeid suuri pankorimenetlusi, näiteks on tema firma pankrotihalduriks ärimees Oliver Kruuda kontrollitava AS-i Luterma puhul.

Veli Kraavi kaitsja vandeadvokaat Aivar Pilv taotles oma kaitsealuse õigeksmõistmist. Kohus langetab otsuse 30. jaanuaril.

9. jaanuaril toimunud istungil Kraavi end mõjuvõimuga kauplemises süüdi ei tunnistanud.