„Tunnustame Aivar Mäed Peterburi Jaani kiriku taastamise juhtimise eest ning XI noorte laulu- ja tantsupeo „Maa ja ilm“ loovmeeskonna liikmeid Eesti kultuuripärandi hoidmise, arendamise ning maailmale esitlemise eest,“ ütles Paet.

Välisministri sõnul on Aivar Mäel olnud oluline panus Peterburi Jaani kiriku taastamisel. „Peterburi Jaani kirikul oli oluline roll eesti kultuurielus juba 19. sajandil. Kiriku taastamine aastatepikkuse meeskonnatöö tulemusena näitab Eesti hoolimist oma kultuuri- ja ajaloost,“ märkis Paet.

Välisministri sõnul on suure tänu väärilised ka noorte laulu- ja tantsupeo loovmeeskonna liikmed Aet Maatee, Veronika Portsmuth, Märt Agu ja Raul Talmar. „Laulupeol on meie iseolemise loos keskne koht. 2011. aasta noorte laul- ja tantsupidu „Maa ja ilm“ sai palju toredat tagasisidet paljudest riikidest,“ ütles ta.

Laulupeol esines rohkem kui 22 000 noort ning seal osalesid ka külaliskoorid kaheksast välisriigist Hiinast, Kanadast, Lätist, Luksemburgist, Norrast, Rootsist, Soomest ja Šveitsist. „Välisriikide noored lauljad said peol osaledes lisaks laulurõõmule võimaluse tutvuda ka meie keele ja kultuuriga,“ lausus Paet.

Samuti rõhutas Paet kultuuripreemiate üleandmisel, et välisministeerium hindab väga kõrgelt nii tänaste tunnustuse saajate kui ka kõigi teiste Eesti kultuurinimeste panust Eesti tutvustamisel välismaal. „Kunsti- ja kultuuriinimeste looming ja intellektuaalne tegevus on suurepärane viis, mille kaudu saame välisriikides elavatele inimestele tutvustada Eestit, meie kultuuri, ühiskonda ja ajalugu,“ sõnas välisminister.

Eelmisel aastal said välisministeeriumi kultuuripreemia Arvo Pärt, Tõnu Kaljuste ja Tiina Lokk ning 2009. aastal Imbi Paju ja Tiit Ojasoo.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid