Ursasse teatati tulekera kohta kohe mitmelt poolt Lõuna-Soomest. Kella 10.15-ks kolmapäeva hommikul oli interneti teel nähtusest Ursale teatatud 155 korral.

Tulekera lennutrajektoori väljaselgitamine käib. Sellega tegeleva töögrupi matemaatiku Esko Lyytineni esialgsel hinnangul süttis keha Eestis Narva kohal umbes 95 kilomeetri kõrgusel ja kadus Soomes Heinola kohal 45-50 kilomeetri kõrgusel.

„Poolpilvises taevas paistis äkki ere tulekera, millel oli suhteliselt pikk põlev punast, kollast ja rohekat kumav saba,“ kirjeldas Leena Ahlfors Lempääläst.

Nähtus oli eredam kui Kuu. „Tulekera jättis varju, kuigi suuremana kui poolik paistev Kuu oli lähedal,“ ütles Petri Honkanen Nastolast, kes võttis aega nähtuse märkamisest kuni ülehelikiirusega kaasneva pauguni. „Madala sagedusega pauku oli kuulda 3 minutit ja 20 sekundit pärast kustumist.“

Teisedki kuulsid helikiiruse ületamise häält.

„Suurepoolne esiosas rohekalt põlev saba oli rohkem kollakas ja sellest eraldus rohekalt ja eredalt põlevaid osi,“ kirjeldas Pasi Rautiainen Hattulast. „Lennukiirus oli palju aeglasem kui meteoriitidel, mida olen varem näinud.“

Vaata Jukka Hölttä videot tulekerast SIIT.