Juba enne sündi saatis Põhja-Korea tulevane juht korda imesid. Ametlikud elulookirjutajad väidavad, et tema sündi Paekdu mäel asunud onnis 1942. aasta veebruaris kuulutasid ette pääsuke ja kahekordne vikerkaar. Kui Kim sündis, süttis öötaevas uus täht, vahendab Daily Telegraph.

Kui Kim 1994. aastal esimest korda golfikepi kätte võttis, tegi ta Põhja-Korea ainukesel golfirajal tulemuse 38 alla pari, sealhulgas 11 hole-in-one’i. Seejärel otsustas ta igaveseks golfist loobuda.

Kimil oli võime puhta mõttejõu abil ilma muuta.

Tulevane juht oli lapsena geenius. Ametlikud biograafiad väidavad, et ta õppis käima kolme ja rääkima kaheksa nädala vanuselt.

Põhikooliõpilasena Pyongyangis parandas ja karistas ta oma õpetajaid ajaloo ebaõige interpreteerimise eest.

Kim kirjutas kahe aasta jooksul kuus täispikka ooperit, millest kõik on paremad kui kõik muu muusikaajaloos, öeldakse ametlikus eluloos.

Kim kavandas 170-meetrise Juche idee torni, mis asub Pyongyangi kesklinnas Taedongi jõe idakaldal ja mille tipus on punane leek.

Ametliku eluloo järgi kirjutas Kim oma isa Kim Il Sungi nimelises ülikoolis õppides 1500 raamatut. Kim lõpetas ülikooli 1964. aastal.

Korea keskuudisteagentuuri teatel on Kim filmitööstuse kõigi aspektide ekspert ning on filmi „Naisüliõpilase päevik” stsenaariumisse parandusi teinud ja juhtinud selle ülesvõtmist. Tema lemmikfilmid olid teadetekohaselt „Reede 13.”, „Rambo” ja kõik, kus mängib Elizabeth Taylor.

Kimil on väidetavalt teener, kes kontrollib iga talle serveeritavat riisitera. Iga väiksemagi defektiga riisitera lükatakse kõrvale.

Kim Jong Ili endine ihukokk Kenji Fujimoto väitis, et 68-aastasele armastatud juhile meeldis kala süüa nii värskelt, et see veel liigutab ning juua sinna kõrvale peeneid Prantsuse veine ja konjakeid.

„Eriti nautis Kim toorest kala, mis oli nii värske, et ta võis alustada kala söömist siis, kui selle suu veel maigutas ja saba liigutas,” rääkis kokk Daily Telegraphi vahendusel. „Ma lõikasin kala nii, et ei vigastaks ühtki elutähtsat organit, et kala veel liigutaks. Kim Jong Il oli vaimustatud. Ta sõi naudinguga.”

56-aastane kokk Fujimoto, kes elab pärast Põhja-Koreast põgenemist Jaapanis, kavatseb avaldada raamatu „Ma olin Kim Jong Ili kokk”.

Fujimoto kirjutab raamatus, et Põhja-Korea juht tavatses pidada „lõbupidusid” ja tellida naisi koos oma abidega „Ameerika tantsumuusika” saatel alasti tantsima. „Kim Jong Ilile meeldis pealt vaadata,” lisab Fujimoto oma raamatus.

Kim Jong Il kulutas igal aastal 100 000-200 000 dollarit oma kümnete koerte peale, kuigi riigi rahvas elab tõsises toidupuuduses, teatas Lõuna-Korea parlamendiliige Yoon Sang-hyun.

Lõuna-Korea parlamendi välis- ja ühinesmiskomitee ning valitseva konservatiivse Suure Rahvuspartei liige Yoon väitis luureandmetele viidates, et on olemas ka teisi näiteid pillavast rahakulutamisest Põhja-Koreas, teatas AFP.

Yoon ütles, et eelmise aasta oktoobris tõi Kim Põhja-Koreasse oma perekonnale Venemaalt mitukümmend Orlovi tõugu hobust ning ostis aastatel 2009-2010 oma noorimale pojale ja arvatavale pärijale Jong Unile 10 USA päritolu jetti (vesiturbiinsõidukit).

Jong Un harrastab jetisõitu perekonna suvilates, mis asuvad üle kogu riigi, kinnitas Yoon ja lisas, et enamik luksuskaupu tuuakse sisse läbi Hiina ja Venemaa.

Yooni sõnul ostis Kim eelmisel aastal ka umbes 600 pudelit peent Prantsuse veini, mida tarvitati kõrgete parteitegelaste ja sõjaväelaste pidudel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid