Eestimaa Rahvaliit ja Eesti Rahvuslik Liikumine teatasid, et miski ei keela erakondadel asutada sihtasutusi ka praegu ja rahastada neid samadel alustel kõigi teiste sihtasutustega.

Reformierakonna, IRL-i, sotsiaaldemokraatide ja Keskerakonna iseenesele iga-aastase 200 000 euro suuruse lisaraha määramine on korruptiivne ja rikub jämedalt võrdse kohtlemise printsiipi, öeldakse teates.

„Riigikogu parteid jagavad neljakesi niigi omavahel pea sada miljonit krooni aastas, pannes kõik teised erakonnad äärmiselt ebavõrdsesse olukorda. Kuid sellest jääb neile ikka väheks. Praegusel ajal, kui õpetajatele, päästeteenistustele, õdedele jne raha ei jätku, suletakse tuletõrjedepoosid ja koole ning inimesed lahkuvad Eestist, on eriti vastutustundetu ja häbematu endale rahva arvelt lisa võtta. Pole kahtlustki, et see raha läheb parteipropaganda tegemiseks ja parteisõduritest poliitagitaatoritele töökohtade loomiseks maksumaksja kulul, ükskõik, kui ilusasti ja idealistlikult selle kasutamist ka ei põhjendataks. Rahvas ei ole rumal, et sellist asja läbi ei näeks,“ tõdeb Rahvaliidu esimees Margo Miljand.

„Toimuv tõestab, et tänased koalitsiooni ja opositsioonierakonnad on kaotanud igasuguse moraali ja häbitunde, pööranud rahvale selja ja moodustanud riigikogus korruptiivse poliitkartelli. Nende teostatav poliitika on taandunud lihtviisiliseks riigi ja maksumaksja raha ärastamiseks ja enda võimu põlistamiseks vahendeid valimata. Eesti poliitika paremaks muutmiseks pole vaja rohkem maksumaksja raha parteidele. Vaja on tahet muuta Eesti ausaks ja demokraatlikuks riigiks. Alustada võiks kas või valimisseaduse muutmisest ja põhiseaduse täitmisest,“ ütleb Eesti Rahvusliku Liikumise juhatuse liige Henn Põlluaas.

Eesti Rahvuslik Liikumine ja Eestimaa Rahvaliit kutsuvad ausaid parlamendisaadikuid Reformierakonna esitatud küünilist ja korruptiivset eelnõud mitte toetama ja rõhutavad, et riigikogu on seatud kogu rahva, mitte vaid nende endi erakondlike huvide ja heaolu eest seisma.