"Istun parajasti Haapsalu kultuurikeskuse saalis, kus koos ca 200 loovinimest ja kultuuritegijat üle Eesti. Käimas on kultuurifoorum, mille teemaks on Eesti kultuuri vaimne julgeolek. Foorumi ülesandeks on koondada värskeid ideid kultuuriministeeriumi poolt algatatud alusdokumendi "kultuuripoliitika alused 2020" tarvis," kirjutas Eesti Kultuuri Koja juhatuse liige Ando Kiviberg.

"Vabariigi President kõneles pikalt ja huvitavalt loovinimeste ja võimu vahekorrast Eesti ajaloos ning esimeste loodetavast rollist olukorras, kus vabadus on käes ja püsib. Laval käib parlamendierakondade esindajate huvitav ja kirglik debatt kultuuripoliitika küsimustes," kirjeldas Kiviberg sündmusi.

Eile esinesid lisaks presidendile ettekandega ka veel riigikogu liikmed Liisa-Ly Pakosta, Mailis Reps, Jaak Allik ning Juku-Kalle Raid. Foorumi raames toimus ka viis paneel- ja vabadiskussiooni kultuuri seostest teiste eluvaldkondadega, millest võtsid teiste seas osa ka Kaarel Tarand, Hardo Aasmäe, Hans H. Luik ning Andres Jõesaar. Foorum lõpeb täna pärastlõunal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid