„Ootame tulevikus õiguskantslerilt senisest enam ühiskonna valupunktidele tähelepanu juhtimist. Keerulises majandusolukorras, kus üha enam varjutab meid väljaränne, tööpuudus ja laste vaesus, kasvab õiguskantsleri vastutus ja roll ühiskonnas,” rääkis Boroditš.

„Seda enam loodame, et õiguskantsleri institutsioon ei allu päevapoliitikale, vaid seisab enam rahva kaitsel, et tagada neile turvatunne, mis valitsuse kas rutakuse või hoopis vajakajäämiste tagajärjel nende põhiõigusi riivaks,” kõneles ta fraktsiooni nimel.

Boroditš märkis, et Eesti õigusloome kvaliteet kannatab õigusaktide kiirkorras läbi surumise tõttu ning meenutas käibemaksutõusu ning hiljutist EFSFi seaduseelnõu.

„Kuid samapalju võib kannatada see ka liigse passiivsuse käes – nii takistab õigusabi kättesaadavust siiani lahenduseta kõrgete riigilõivude temaatika," ütles Boroditš. "Lisaks on kõrgete riigilõivude näol tegemist varjatud maksukoormuse tõusuga.”

Õiguskantsler märkis, et kohaliku omavalitsuse probleemide aeglane lahendamine tekitab tõsiseid raskusi põhiõiguste tagamisel.

"Tuletan meelde, et riigikohus sedastab, et koos kohustustega tuleb riigil anda omavalitsustele nende täitmiseks ka raha. Tänaseni on see kohtuotsus täitmata, sest valitsusel puudub tahe. Hea meel on aga tõdeda, et see temaatika on õiguskantsleri huviorbiidis ka 2011. aastal,” lisas Boroditš.