Kaitsepolitsei Drambjani joobe suurust ei avalda, küll aga kinnitab, et mees oli alkoholi tarvitanud. Ühtlasi leidis lahangu käigus kinnitust, et Drambjan hukkus tulevahetuse käigus saadud kuulitabamuse tagajärjel, kirjutab BNS.

Kaitsepolitsei pressiesindaja Harrys Puusepa sõnul loopis sissetungija politseinike suunas üle kümne omavalmistatud pürotehnilise lõhkeseadeldise, milles ekspertiisi kohaselt kasutati pürotehnilist segu. "Esialgsel vaatlusel tuvastati, et osad nimetatud lõhkeseadeldistest sisaldasid ka mutreid, kruvisid, seibe, traadijupikesi ja muid metallifragmente, mis inimese vahetus läheduses plahvatades võinuks põhjustada väga raskeid vigastusi või isegi surma. Lisaks oli lõhkeaine hulka lisatud piprasegu, mis peale plahvatamist õhku paisatuna mõjub inimeste silmadele ja hingamisele ärritavalt," ütles Puusepp BNS-ile.

Armeeniast pärit, kuid Eesti kodakondsust omav Drambjan tungis kaitseministeeriumisse 11. augustil. Püstoli ja lõhkepakettidega relvastatud mehe alistamine vältas üle kahe tunni. Drambjan hukkus tulevahetuses, keegi teine tõsisemalt vigastada ei saanud.

Kaitsepolitsei kinnitusel üritasid tulistamisjuhtumit lahendama läinud korrakaitsjad vältida nende suunas tule avanud juristile Karen Drambjanile surmavate vigastuste tekitamist, kuid paraku see ei õnnestunud.

Kaitsepolitsei pressiesindaja sõnul pani Drambjan esialgsetel uurimisandmetel toime mitu kuritegu, muuhulgas mõrvakatse üldohtlikul viisil ja mitme inimese suhtes. "Isik, kes ei allu politseiametnike korraldustele, kellel on kaasas tulirelv ja mitu ohtlikku isevalmistatud lõhkeseadeldist ning kes on neid ka juba inimeste vastu kasutanud, on ilma kahtlusteta üliohtlik. Sellise isiku kahjutuks tegemise peamine eesmärk on tagada kõigi teiste inimeste, sealhulgas politseiametnike, ohutus," kinnitas pressiesindaja vahetult pärast tulistamisjuhtumit BNS-ile.

Tema sõnul on vastavalt politsei ja piirivalve seadusele tulirelva kasutamine sellises olukorras täielikult õigustatud. "Politseil ei ole tulirelva kasutamise eemärgiks kunagi surmavate vigastuste tekitamine ja see ei olnud eesmärgiks ka Karen Drambjani suhtes. Pärast tulevahetust püüti Karen Drambjani elustada," lisas pressiesindaja.