President Ilvese raamatu andis välja Soome suurim kirjastus WSOY, mille kirjastaja Sari Forsström ütles Delfile, et president Ilvese raamat on oma žanris müünud üsna hästi. Samas on raamatumüügi tippaeg tema sõnul alles ees ning midagi enamat öelda seetõttu liiga vara.

Täpseid andmeid „Omalla äänellä“ müügiedu kohta ei ole ka presidendi kantseleil. Presidendi nõunik Olari Koppel sõnas aga Delfile, et raamat jõudis Helsingi akadeemilise raamatupoe aimekirjanduse läbimüügi tippu.

Koppel märkis, et peamine raamatu esitlus on Helsingi raamatumessil kuu aja pärast. „Loodame, et selleks ajaks jagub raamatut veel müügilettidele ja kõigile huvilistele,“ sõnas Koppel.

Kirjastusega sõlmitud lepingus on kirjas, et 3500 trükitud eksemplari müügiedu korral trükitakse lisatiraaž, kuid praegu ei oska ei Koppel ega kirjastus öelda, kas selleks võib vajadus tekkida.

Presidendi kantselei kinnitab, et honorari ega muud tulu president raamatu eest ei saa. „Raamatu eesmärgiks on 21. sajandi Eesti valikute, suhtumiste ja väärtushinnangute tutvustamine heale vennasrahvale Eesti presidendi suu ja sule läbi. Kui see aitab kaasa eesti ja soome rahva suhetele ja paremale teineteisemõistmisele, siis pole seda kasu võimalik rahas mõõta,“ sõnas Koppel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid