Hetkeseisuga on haigust kinnitava diagnoosi maakonnas saanud 44 inimest. Kui vaadata läbilõiget haigestunutest, siis neist neli on eelkooliealised, kooliõpilasi kümme, üliõpilasi kaks, töölisi 15, töötuid kaheksa, koduseid kaks ja pensionäre kolm, teatas maavalitsus.

Erilist tähelepanu nõuab asjaolu, et kolmandik haigestunutest on noored, kes võisid septembris alanud kooli arvestades kontaktide kaudu haigust enese teadmata levitada. Samuti on haigus maad võtmas nende inimeste hulgas, kes täna elule pisut jalgu jäänud. Mõlemal juhul on tegemist seltskonnaga, kes omavad palju suhteid. „Täna räägime ju siiski neist nakatunutest, kes haigestusid umbes kuu aega tagasi“, sõnas Jelena Sova tervisekaitseametist.

Maavanema Lembit Kruuse sõnul teeb head meelt asjaolu, et tänaseks on maakonnas lahenenud vaktsiiniprobleem ning iga inimene saab soovi korral end vaktsineerida lasta. „Muret teeb asjaolu, et peredes, kus on juba haigestunud inimene, ei pruugi olla rahalisi võimalusi, et teisi pereliikmeid vaktsineerimisega kaitsta. Seetõttu tõhustame koostööd omavalitsustega ning koolimeedikutega ja püüame riske võimalikult maandada. Oluliseim sihtrühm on täna see, kelle elu alles ees – meie noored.“

„Eesmärk on ju teha kõik mis võimalik ja seda läbimõeldult, et epideemia puhkemist ära hoida. Eks see olegi juhtimise suurim kunst, et panna maakonna 50 000 inimest ühtemoodi mõtlema ja tegutsema“, sõnas Kruuse