„Linnavalitsuse poolt oleks aus esmalt tunnistada, et läbirääkimised USA firma Tallinna Entertainment LLC ühisettevõtte loomiseks on ebaõnnestunud ning seejärel hakata otsima uusi partnereid linnahalli piirkonna arendamiseks,“ ütles Pillak.

Pillaku sõnul ei üllata teda linna poolt kultuuriobjekti renoveerimiseks variplaani otsimine, sest Tallinna esialgne plaan jooksis kiiva juba kaks aastat tagasi.

„Linnahalli arenduse ümber on segased lood olnud algusest peale, kui Tallinn kuulutas võidukalt ameerika investorite huvi kultuuriobjekti vastu. Nüüd siis on selge, et tegelikult on linnahalli investeering olnud Tallinna linnavalitsuse hämar finantsskeemiga, mille eesmärk oli riigi garantiiga linnale uus laen võtta,“ lausus Pillak.

Pillak tuletas meelde, et 2009. aastal, kui pidi hakkama linnahalli ehitustööd, hakkasid hoopis segased lood linnahalli arendamise tegevusplaani ja finantseerimisega.

„Linnavalitsuse tegevus seoses antud investeerimisprojektiga päädis piinliku hämamisega, et USA valitsus garanteerib 2,8 miljardi krooni ulatuses Tallinna linnahalli investeeringud,“ lisas Pillak.