Välismaal salmonelloosi nakatumise juhtumeid registreeris terviseamet tänavu kuue kuuga kümme. Neli korda nakatusid Eesti elanikud salmonelloosi Egiptuses, kolm korda Indias ning ühe korra Lätis, Soomes ja Türgis, vahendab BNS.

Shigelloosi tõid Eesti elanikud välismaalt kaasa üheksa korda - neli korda Egiptusest, kolm korda Indiast ning ühe korra Brasiiliast ja Madagaskarilt.

Üheksa korda nakatusid Eesti elanikud välismaal ka kampülobakterenteriiti - kaks korda Tais ja Indias ning ühe korra Venezuelas, Austraalias, Türgis, Hiinas ja Lätis.

Kaheksa korda nakatusid Eesti inimesed välismaal rotaviirusenteriiti, sealhulgas kaks korda Soomes, kaks korda Türgis ning ühe korra Egiptuses, Itaalias, Suurbritannias ja Hispaanias.

Viis korda nakatusid inimesed väljaspool Eestit leetritesse - kaks korda Hispaanias ning ühe korra Itaalias, Prantsusmaal ja Soomes.

Kolm korda said Eesti inimesed A-viirushepatiidi nakkuse, kaks korda Indias ja ühe korra Egiptuses.

Adenoviirusenteriit tabas Eesti elanikke kaks korda - ühe korra Brasiilias ja ühe korra Indias.

Puukborrelioosi nakatusid eestlased poole aastaga välismaal kaks korda, ühe korra Soomes ja ühe korra Tais.

Kaks korda said Eesti elanikud välismaal ka sügelised, mõlemad juhtumid olid Soomes.

Sugulisel teel levivaid klamüüdiahaigusi tõid Eesti inimesed poole aastaga välismaalt kaasa kaks korda, üks nakatumisjuhtum oli Soomes ja üks Kreekas.

Ühe korra nakatusid Eesti elanikud tänavu kuue kuuga välismaal grippi (Sloveenias), jersinioosi (Egiptuses), läkaköhasse (Hispaanias), malaariasse (Ghanas), meningokokknakkusesse (Lätis), pneumonakkusesse (Soomes) ja tuulerõugetesse (Venemaal). Ühel korras nakatus Eesti elanik välismaal täpsustamata soolenakkusesse, see juhtus Saksmaal.