"Võtsin just Chameleoni välikohvikus einet, kui äkki kaubikud kohale sõitsid, võimendus välja tariti ja hakati läbi mikrofoni Jeesusest rääkima," lausus ootamatu jutluse osaliseks saanud Andres ajalehele Meie Maa.

"Ega sellises keskkonnas eriti meeldiv süüa polnud, sest vaikse linnasumina asemel tuli kuulata mingi suvalise tegelase valju karjumist usuteemal. Täiesti arusaamatu, kuidas sellised tüübid üldse lasti keskväljakule rääkima, see peletab ju inimesed linna südamest eemale. Kuressaare ei tohiks end küll linna keskuses selliste asjadega tutvustada."

Usujutlustajad leidsid siiski ka kuulajaid, kes siis tõsiselt või muiates vaatemängu jälgisid. Osa turiste haaras ka kaamera järele.

Kuressaare linnavalitsuse kultuurinõunik Heli Jalakas lausus, et üritus oli linnavalitsusega kooskõlastatud. Samas tunnistas ta, et ka teda häiris viis, kuidas jutlustajad oma sõnumit pealtvaatajatele-kuuljatele edastasid.

"Häiris päris tõsiselt, kuid olema avalikele üritustele loa andmisel üritanud olla tolerantsed, et anda kõigile võimalus," sõnas Heli Jalakas. "Meil kehtib ju sõnavabadus ja ka antud juhul ei näinud me põhjust ära öelda. Samas ei jõua me ka puhtfüüsiliselt kõikide taotlejate tausta uurida. Vorm, kuidas kristlikku sõnumit kuulutatakse, on erinev, kuid seda saab kindlasti teha paremini."

Jumala Valguse Tee Vaba koguduse üritus "Evengeelne sõnum ja muusika. Hea sõnumi (jumala armastuse) kuulutamine" kestab veel ka täna ja homme. Luba jutluste pidamiseks on mõlemal päeval antud kella 14-16.