teadaolevalt on 2012. aasta riigieelarve seletuskirjas vaja välja tuua need päästekomandod, mis on plaanis juba järgmisel aastal sulgeda. Vastavad ettepanekud tuleb esitada päästeametil, sest siseministeerium on andnud päästeametile ülesande suurendada järgneval kolmel aastal vabatahtlike seltside rahastamist ning kuna rahalised vahendid tuleb leida sisemiste ressursside arvelt, võib see viia väiksemate komandode sulgemiseni.

“Olemasoleva rahaga üritatakse toime tulla ning ühtegi komandot sulgeda hetkel plaanis ei ole,” kinnitas Saarte Häälele päästeameti pressiesindaja Martin Vallimäe, lisades, et arutelu sel teemal siiski käib.
Käimasoleva arutuse tulemusena on nende kavatsuste elluviimisel plaanis sulgeda 85 riiklikust päästekomandost 28, seega jääks järele 57.

“Selline päästevõimekuse kahandamine vähendab elu võimalikkust maapiirkonnas veelgi,” kommenteeris toimuvat endine siseminister ja praegune riigikogu liige Kalle Laanet, lisades, et kunagi kaugemas tulevikus võib selline süsteem, kui MTÜ-sid (vabatahtlike seltse — toim.) on rohkem, isegi kasuks tulla, aga praegu on selleks veel liiga vara.

Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe sõnul käib hetkel ainult analüüs, kui palju komandosid on, kus kohas need asuvad ja kas need on riiklikud või vabatahtlikud. Ehk siis analüüs tehakse Lindmäe sõnul selleks, et arutada, milliseks võiks olukord kujuneda tulevikus. “Loodan, et keegi kusagil abita ei jää,” oli Lindmäe lühike vastus, kui ajakirjanik küsis komandode sulgemise kohta. Samuti avaldas ta lootust, et tänuväärset tööd tegevad ja riigi rahaga koolitatud professionaalsed päästjad tööta ei jää.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid