Kui eelmise katse kohta MOST-gruppi talitseda öeldi, et tegemist on Putini esimese "ämbriga," siis mina väidan, et see ei ole ämber. Siin on kahtlemata tegemist kõigi vahenditega peetava võimuvõitlusega ülemvalitsuse pärast meedias.

Kõiksugu kampaaniad Venemaal või Läänes ei saa mingil moel mõjutada protsessi kulgu, sest selles võitluses määravad teised tegurid: Venemaal on käimas suurriiklik restauratsioon.

Ei ole lihtsalt võimalik, et Putin käituks praeguses situatsioonis nagu Jeltsin, see oleks talle katastroof. Me kõik teame, millele toetub Putini populaarsus, ta ei saa ühel päeval rusikaga lauale põrutada ja järgmisel päeval öelda, et "no ladna..."

1995. aastal vestlesime Endel Lippmaaga Venemaa tulevikust ning Lippmaa ütles tookord umbes nii: "praegu käib nepi periood, aga tuleb periood, kus algab nepmanide poomine". Selle taustal on ka selge Vene tippärimeeste ühisavaldus, mis taunis sügavalt Gussinski arreteerimist. Neil kõigil on hirm, sest üheksakümnendate alguse perioodi tegudel on kõigil plekid.

Mingil määral võib praegust võitlust ka tõlgendada kui sõda oligarhide vastu ja nende võimu nõrgestamiseks, kuid päris kaotada seda ei õnnestu.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid