Üheskoos tõdeti, et esimesse klassi pääsemiseks korraldatud katsetega seotud probleemid on eriti valusalt üles kerkinud Tallinna kesklinna koolides, teatas Reformierakonna pressiesindaja.

Riigikogu liikme Lauri Luige sõnul on eelkõige tegemist hariduse kvaliteedi küsimusega. "Olukord muutuks, kui lastevanematel oleks suurem kindlus kvaliteetse hariduse saamise võimaluse kohta kõikjal Eestis."

"Toetan Toomas Kruusimäe seisukohta, et parandada tuleks nii hariduse juhtimist pealinnas kui koolijuhtide otsustusvõimalust eelarve ning õppekavaga oma kooli nägu kujundada," lisas Luik.

Reformierakonna hariduse töörühma juhi Lauri Luige sõnul peab lastevanemateni olema viidud teadmine, et igas tema kodu lähedases koolis saab laps sama hea hariduse kui kesklinnakoolis.

Luik märkis, et probleem ei ole koolides, kuhu katseid korraldatakse, vaid koolides kuhu vanemad lapsi panna ei taha. "Koolihariduse kvaliteedi tõstmine koos vanematele tagatud võimalusega lapsele kooli valida peavad käima koos," ütles riigikogu liige.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid