Putin mõistis varem hukka ÜRO resolutsiooni lennukeelutsooni jõustamiseks Liibüas, võrreldes seda "keskaegse üleskutsega ristisõjale".

"Mingis olukorras ei ole vastuvõetav kasutada väljendeid, mis viivad sisuliselt tsivilisatsioonide kokkupõrkele, näiteks nagu "ristisõda" ja nii edasi," ütles Medvedev Vene uudisteagentuuride teatel. "See on vastuvõetamatu. Nii võib kõik muutuda veel palju hullemaks võrreldes sellega, mis toimub praegu. Seda peaksid kõik meeles pidama."

Vene peaminister Vladimir Putin kritiseeris esmaspäeval ÜRO julgeolekunõukogu Liibüa-teemalist resolutsiooni, nimetades seda „poolikuks“ ning väitis, et see meenutab üleskutset ristisõjaks.

„See julgeolekunõukogu resolutsioon on kahtlemata alaväärtuslik ja poolik,“ kuulutas Putin esmaspäevasel kohtumisel tehasetöölistega.

„Kui vaadata, mis seal on kirjas, siis saab kohe selgeks, et see lubab kõigil teha kõike, mis tahes tegevust suveräänse riigi suhtes,“ lisas ta.

„Ja üleüldse meenutab see mulle keskaegset üleskutset ristisõjaks, kui keegi kutsus kedagi kuhugi minema ja seal midagi vabastama,“ sõnas Putin.